Pierwsza wizyta u dietetyka

Pierwsza wizyta trwa około 60 minut i dla pacjentów kliniki jest bezpłatna. Może odbyć się bezpośrednio w gabinecie lub w ramach telekonsultacji poprzez Skype czy telefonicznie.

Podczas pierwszej wizyty:

  • Zbieramy ogólny wywiad medyczny
  • Analizujemy badania
  • Zbieramy wywiad żywieniowy
  • Pytamy o preferencje smakowe
  • Udzielamy szczegółowej informacji na temat zalecanej terapii żywieniowej w danej jednostce chorobowej. Przekazujemy wszelkie wytyczne dotyczące samodzielnego stosowania diety przez pacjenta, co ułatwia prowadzenie diety i pomaga uporządkować informacje. W ten sposób jesteśmy w stanie wstępnie wyedukować pacjenta, aby potrafił ,,obronić się” przed nieprawdziwymi informacjami krążącymi w źródłach internetowych.
  • W ramach pierwszej wizyty pacjent otrzymuje materiały dotyczące proponowanej terapii dietetycznej i/lub przepisy na domowe pieczywo. Pacjentom przysługuje również nieograniczony kontakt mailowy w wypadku trudności w stosowaniu diety lub gdyby pojawiły się ewentualne pytania.

 

Kolejna wizyta

Istnieje możliwość rozpisania indywidualnie przygotowanej diety dla pacjenta zarówno polskiego, jak i zagranicznego. Aby taką dietę otrzymać należy umówić się w recepcji na kolejną konsultację. Następnie dieta zostanie przesłana Pacjentowi mailowo, w ciągu kilku dni roboczych, po zaksięgowaniu płatności. Oczywiście wszelkie pytania można również zadawać mailowo.  W ramach każdej kolejnej konsultacji również przysługuje pacjentowi dieta.