fbpx

BioMaxima

BioMaxima S.A. jak pierwsza w Polsce rozpoczęła produkcję szybkich testów diagnostycznych. Misją firmy jest wspieranie lekarzy oraz diagnostów w podejmowaniu właściwych decyzji, które przełożą się na zdrowie pacjenta i bezpieczne środowisko życia człowieka. Najbardziej popularnym i flagowym produktem jest test na krew utajoną w kale do diagnostyki raka jelita grubego. W  ofercie są też testy na choroby infekcyjne, markery zapalne i nowotworowe oraz środki uzależniające. Każdego roku w oparciu o wymagania Klientów powiększa ofertę o nowe testy diagnostyczne. Działa w Polsce, oraz poprzez dystrybutorów, w ponad 60 krajach na czterech kontynentach.

 

  Clostridium difficile GDH+A+B

Szybki test immunochromatograficzny do wykrywania antygenu GDH, toksyny A i B  C.difficile w próbce kału. C.difficile jest bakterią uznawaną za główny czynnik wywołującą objawy kliniczne: od lekkiej biegunki, przez rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego, aż do toksycznego rozszerzenia okrężnicy, a nawet śmierci.

Szczegółowe informacje wraz z instrukcją wykonania testu dostępne tutaj.


  FOB

Szybki test immunochromatograficzny do wykrywania krwi ukrytej w kale. Obecność krwi utajonej w kale (FOB) może być związana z rakiem jelita grubego lub innymi patologicznymi zmianami w przewodzie pokarmowym, np.: polipami okrężnicy, wrzodziejącym zapaleniem okrężnicy czy chorobą Crohna. Wyniki testu są znacznie bardziej specyficzne i łatwiejsze w interpretacji niż w tradycyjnych testach gwajakolowych i są niezależne od diety pacjenta.

Szczegółowe informacje wraz z instrukcją wykonania testu dostępne tutaj.


W naszym Centrum dostępne są również inne szybkie testy: Th1/Th2 Urine Balance Test, Coeliac Screen i FoodDetective.