fbpx

Cambridge Diagnostics

Firma Cambridge Diagnostics (Polska) jest przedstawicielem Cambridge Nutritional Sciences Ltd., która należy do Omega Diagnostics Group PLC (Wielka Brytania), dostarczającej diagnostykę immuno-enzymatyczną ELISA do laboratoriów na całym świecie.  W Polsce diagnostyka „nietolerancji pokarmowej” zdecydowanie kojarzy się z Cambridge Diagnostics (Polska), która stale podnosi poziom wiedzy w tym zakresie. Jej nadrzędnym celem jest szerzenie i zmiana świadomości o wpływie żywienia na organizm.

 

  FoodDetective

Szybka metoda wykrywania we krwi przeciwciał klasy G dla składników pokarmowych. Wynik jest widoczny po 40 minutach i pozwala jakościowo określić podniesiony poziom przeciwciał IgG specyficznych dla 59 pokarmów (w 46 grupach). Test oparty o zasadę klasycznej metody ELISA.


  FoodTest 40

Panel obejmujący podstawowe produkty m.in jaja (z rozróżnieniem na żółtko i białko), mleko, pszenicę, orzechy i białko gliadynę (gluten). Jednak w celu pełniejszej diagnozy zaleca się wybranie większego panelu.


  FoodTest 110

Optymalny panel uwzględniający wszystkie grupy produktów spożywczych. Zalecany w przewlekłych objawach zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom. Pozwala na skomponowanie diety eliminacyjnej opartej o bardzo różnorodną ilość produktów.


  FoodPrint 80+

Najmniejszy panel oparty o technikę mikromacierzową. Zawiera różne grupy produktów jak nabiał, zboża, warzywa, owoce, ryby, mięso, owoce morza, orzechy, jak i przyprawy. Zalecany wszystkim osobom zmagającymi się z przewlekłymi schorzeniami.


  FoodPrint 120+

Panel uwzględniający wszystkie grupy produktów spożywczych. Zalecany osobom dorosłym i dzieciom, które mają przewlekłe dolegliwości.


  FoodPrint 160+ Wegetariański

Badanie jest dedykowane dla grupy osób nie spożywających mięsa, ryb i owoców morza. Dieta wegetariańska stanowi podstawę zdrowej diety, ale czy mamy pewność, że spożywana żywność jest przez nas tolerowana? Zboża, nabiał, a nawet warzywa i owoce mogą być źródłem różnych przewlekłych objawów.


  FoodPrint 220+

Najbardziej szczegółowe badanie pozwalające na wykluczenie reakcji krzyżowych pomiędzy pokarmami. Polecany w przebiegu chorób alergicznych i autoimmunologicznych. Pozwala na skomponowanie kompleksowych zaleceń żywieniowych opartych o indywidualny profil nietolerancji pokarmowej.

Pełna lista substancji badanych w poszczególnych badaniach dostępna tutaj.


  StressPrint

Badanie neuroprzekaźników i hormonów stresu umożliwia określenie aktualnego obciążenia organizmu stresem.
W badaniu oznaczane jest 8 neurohormonów:

  • z moczu: serotonina, dopamina, adrenalina, noradrenalina, glutaminian i GABA
  • ze śliny: kortyzol (w trzech punktach) i DHEA (w dwóch punktach)

Więcej szczegółów na temat badania:

  1. Badanie równowagi neurohormonalnej
  2. Stres to cichy zabójca

  Coeliac Screen

Test immunochromatograficzny do wykrywania w krwi ludzkiej przeciwciał IgA/IgG/IgM przeciwko transglutaminazie tkankowej, głównemu autoantygenowi związanemu z celiakią. Wykrywanie przeciwciał IgG jest ważnym elementem zapobiegania fałszywie ujemnym wynikom uzyskiwanym u pacjentów z niedoborem IgA (ok.2-3% populacji osób z celiakią). Można używać go jako test przesiewowy wspomagający diagnozowanie celiakii.

Test wykonuje się w warunkach domowych lub na miejscu. Szczegółowe informacje wraz z instrukcją wykonania testu dostępne tutaj.