fbpx

FAQ

  Czy można skorzystać z usług w ramach NFZ?

Centrum Medyczne Św. Łukasza jest przychodnią prywatną, która nie wykonuje usług w ramach NFZ.

  Jak umówić wizytę?

Żeby umówić się na wizytę należy skontaktować się z rejestracją Centrum pod numerem telefonu 535 931 931 lub mailowo rejestracja@swietylukasz.pl. Pacjenci, którzy chcieliby uzyskać szczegółowe informacje na temat oferty, sposobów leczenia, czasu oczekiwania czy płatności za zabiegi, mogą skorzystać z formularza kontaktowego na stronie lub napisać na adres info@swietylukasz.pl.

   W jakich godzinach jest otwarte Centrum?

Poniedziałek – piątek w godzinach 8:00 – 18:00

  Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Na pierwszą wizytę należy zabrać ze sobą całą dotychczasową historię choroby, przynieść aktualne wyniki badań (spis poniżej) oraz zarezerwować czas – pierwsza konsultacja trwa zazwyczaj około 1,5 godziny.

  Jaką dokumentację przynieść na wizytę?

Na wizytę należy przynieść aktualne wyniki badań wykonywanych w kierunku stwierdzonej choroby.

Pełna lista badań, które trzeba przygotować w przypadku boreliozy znajduje się tutaj.

  Jakie badania laboratoryjne można zrobić i kiedy można je wykonać w Centrum Św. Łukasza?

Wykaz badań laboratoryjnych, które można zrobić w Centrum znajduje się tutaj.

  Czy muszę się umawiać na badania laboratoryjne?

Na badania nie trzeba się umawiać, ale warto wcześniej skontaktować się z rejestracją, ponieważ próbki do niektórych badań pobierane są tylko w określone dni.

  W jaki sposób mogę odebrać wyniki badań?

Wyniki badań można odebrać na trzy sposoby:

  1. Pacjent dostaje wiadomość e-mail, która zawiera wszystkie informacje pozwalające na pobranie wyników swoich badań. W trosce o bezpieczeństwo danych załączniki przesyłane pacjentom są zaszyfrowane w programie 7-ZIP.
  2. Osobiście w rejestracji Centrum
  3. Drogą pocztową

Kontakt w razie pytań dotyczących wyników: wyniki@swietylukasz.pl

  Jak mogę uzyskać kopię mojej dokumentacji medycznej?

Aby uzyskać kopię swojej dokumentacji medycznej należy wypełnić wniosek (do pobrania tutaj), a jego oryginał dostarczyć do rejestracji Centrum.

  Co jest potrzebne, by móc dostać wlewy z witaminy C?

Wlewy są możliwe jedynie na podstawie zlecenia lekarskiego. Aby móc podać większe dawki witaminy C, wymagane jest dodatkowo badanie dehydrogenazy glukozo-6-fosforanu.

  Czy na zabieg infuzji trzeba się umawiać?

Tak, zarówno na wizyty, jak i na infuzje należy się umówić na konkretny termin. Zabiegi infuzji możliwe są jedynie na podstawie zlecenia lekarskiego

  Jak przygotować się do zabiegu hipertermii?

Na zabieg hipertermii można przynieść własny szlafrok, ręcznik i kapcie, nie jest to jednak konieczne. Przed zabiegiem można zjeść lekki posiłek, nie należy się objadać.

Dla wzmocnienia efektu, na około 30 minut przed zabiegiem można wypić specjalną herbatę rozgrzewającą dostępną w rejestracji Centrum, przygotowującą do terapii hipertermią.

  Czy Doktor Majdyło przyjmuje nowych Pacjentów?

Jeżeli chodzi o leczenie boreliozy to dr Krzysztof Majdyło ma zamkniętą listę pacjentów, ale Centrum Medyczne Świętego Łukasza to zespół lekarzy. Standardem są regularne konsylia, podczas których lekarze omawiają najtrudniejsze przypadki oraz rekomendacje lecznicze u nowych Pacjentów.

  Co zrobić, jeśli ugryzł mnie kleszcz?

Jeżeli ugryzł Cię kleszcz, zapraszamy do naszego Centrum na krótką konsultację, na której Lekarz odpowie na Twoje pytania oraz otrzymasz rekomendacje dotyczącą dalszego postępowania. W ramach takiej wizyty Pielęgniarka może w bezpieczny sposób wyciągnąć kleszcza. Więcej informacji na temat postępowania po ugryzieniu kleszcza znajdziesz tutaj.

  Czy podczas wizyty mogę otrzymać potrzebne zaświadczenie/certyfikat?

Oczywiście, wszelkiego rodzaju certyfikaty wydaje rejestracja Centrum, natomiast o wydanie zaświadczenia najlepiej poprosić Lekarza podczas wizyty.