+48 58 600 44 44 info@swietylukasz.pl

Nasi partnerzy

lek-krzysztof-majdyło-centrum-św-łukasza-gdańsk

dr Nicola Antonucci

W 2000 roku uzyskał dyplom z medycyny i chirurgii na Uniwersytecie w Bari we Włoszech. Specjalizację z psychiatrii ukończył na tym samym uniwersytecie w styczniu 2005 roku.

Od października 2006 roku, kiedy u jego córki zdiagnozowano zaburzenie ze spektrum autyzmu (ASD), zaczął studiować i pracować z dziećmi z ASD, stosując metody leczenia biomedycznego w oparciu o wiedzę z Autism Research Institute w San Diego (Kalifornia).

Od 2009 roku jest dyrektorem „Centrum Biomedycznego Badań i Leczenia Autyzmu” w Bari we Włoszech. W 2010 roku, we współpracy z dr Dario Siniscalco z Uniwersytetu w Neapolu, założył grupę badawczą zajmującą się badaniem zmian molekularnych i komórkowych w zaburzeniach ze spektrum autyzmu.

dr Richard E. Frye

Dr Richard Frye jest neurologiem dziecięcym, specjalizującym się w zaburzeniach neurorozwojowych i neurometabolicznych. Uzyskał tytuł doktora medycyny (MD) oraz doktorat z fizjologii i biofizyki na Uniwersytecie Georgetown. Odbył rezydenturę z pediatrii na Uniwersytecie Miami, rezydenturę z neurologii dziecięcej oraz stypendium z neurologii behawioralnej i trudności w uczeniu się na Uniwersytecie Harvarda/Szpitalu Dziecięcym w Bostonie, a także stypendium z psychologii na Uniwersytecie Bostońskim. Uzyskał również tytuł magistra nauk biomedycznych i biostatystyki na Uniwersytecie Drexel. Posiada certyfikaty zawodowe z pediatrii oraz neurologii ze specjalizacją w neurologii dziecięcej. Dr Frye jest krajowym liderem w badaniach nad autyzmem, autorem ponad 300 recenzowanych publikacji i rozdziałów książkowych oraz członkiem kilku redakcji naukowych.

lek-danuta-marcinowska-centrum-św-łukasza-gdańsk
lek-kateryna-danilevska-centrum-św-łukasza-gdańsk

Paweł Susłowski

Dyplomowany osteopata, terapeuta integracji strukturalnej i praktyk medycyny funkcjonalnej. Od początku kariery zafascynowany wpływem terapii manualnej na organizm człowieka, współpracował z wieloma gabinetami medycyny integracyjnej.

Od kilku lat rozwija autorskie, wieloaspektowe podejście do leczenia chorób rzadkich. Ukończył liczne kursy z zakresu osteopatii i medycyny holistycznej, czerpiąc również z własnych doświadczeń po przebyciu ciężkiej choroby Guillain-Barré

Dominika Futyma

Dominika Futyma jest dietetykiem klinicznym, specjalizuje się w badaniach zmienności rytmu zatokowego serca (HRV). Swoją wiedzę zdobywała na wielu szkoleniach w Wielkiej Brytanii i USA.

Prelegentka w licznych konferencjach poświęconych chorobom neurorozwojowym i autyzmowi, gdzie prezentowała swoje doświadczenia z zakresu wsparcia mitochondrialnego oraz nieinwazyjnej stymulacji nerwu błędnego (tVNS).

Jako współzałożycielka fundacji „Nie Tylko Autyzm” angażowała się w szerzenie wiedzy o chorobach współistniejących w autyzmie i wsparcie dla rodzin osób autystycznych. Została również nominowana do tytułu Osobowość Roku 2020 w kategorii działalność społeczna i charytatywna.

lek-danuta-marcinowska-centrum-św-łukasza-gdańsk
lek-kateryna-danilevska-centrum-św-łukasza-gdańsk

Grzegorz Lewicki

Magister optometrii, jedyny polski optometrysta, który uzyskał międzynarodowe kliniczne członkostwo w Optometric Vision Development and Rehabilitation Association w Stanach Zjednoczonych. Jest wykładowcą przedmiotu Optometria pediatryczna i Optometria II na Uniwersytecie Warszawskim.
Specjalizuje się w diagnostyce i terapii zezów (jawnych, ukrytych), niedowidzenia, zaburzeń widzenia wpływających na naukę (m.in. dysfunkcji akomodacji, ruchów oczu, fiksacji, konwergencji, orientacji i lokalizacji wzrokowej, przetwarzania informacji wzrokowej i percepcji wzroku). Prowadzi pacjentów z neurologicznymi zaburzeniami widzenia oraz pacjentów z populacji specjalnych (spektrum autyzmu). Zajmuje się zarówno dziećmi (od urodzenia), młodzieżą, jak i osobami dorosłymi.