+48 58 600 44 44 info@swietylukasz.pl

Webinary

Wymiana wiedzy i doświadczeń z innymi lekarzami jest dla nas niezwykle ważna, dlatego chcemy dzielić się nią, aby wspólnie podnosić standardy opieki medycznej. W naszych webinarach poruszamy tematy związane z m.in. z neuroimmunologią, autyzmem oraz powiązanymi schorzeniami, oferując cenne informacje na temat nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia.

Zapraszamy do oglądania naszych rozmów z ekspertami, aby poszerzyć swoją wiedzę i dowiedzieć się więcej o najnowszych osiągnięciach medycyny.

Rozmowa z dr Nancy O’Hara

Czemu PANS/PANDAS są tak złożonymi chorobami?
Jakie są ich przyczyny i jakie wyzwalacze mogą je spowodować?
To główne tematy rozmowy lek. Majdyło z dr Nancy O’Hara.

Dr Nancy O’Hara to pediatra i praktyk medycyny funkcjonalnej z ponad 24-letnim doświadczeniem w opiece nad dziećmi z zaburzeniami neurorozwojowymi. Współpracuje z dziećmi, ich rodzinami oraz specjalistami, aby pomóc poprawić życie dzieci z problemami neurobehawioralnymi i chorobami przewlekłymi. Jest autorką książki Demystifying PANS/PANDAS, która skierowana jest głównie do rodziców dzieci cierpiących na te zaburzenia oraz specjalistów, którzy chcą lepiej zrozumieć PANS i PANDAS.

Rozmowa z dr Arthurem Krigsmanem

Jaki wpływ na pacjentów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu ma leczenie gastroenterologiczne? Do rozmowy zaprosiliśmy dr Arthura Krigsmana. W czasie spotkania lek. Majdyło i dr Krigsman poruszyli tematy związane z chorobami jelit występującymi u osób autystycznych. Rozmawiali także o podłożu immunologicznym autyzmu i zachowaniach, które mogą być manifestacją problemów żołądkowo-jelitowych.

Dr Arthur Krigsman jest pediatrą i dziecięcym gastroenterologiem. Specjalizuje się w leczeniu chorób o podłożu żołądkowo-jelitowym u dzieci w spektrum autyzmu.

Rozmowa z dr Jamesem Adamsem

Jaki wpływ ma dieta na pacjentów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu? Do rozmowy o żywieniu w autyzmie zaprosiliśmy dr Jamesa Adamsa. Głównym tematem rozmowy była wybiórczość pokarmowa, niedobory w diecie oraz możliwości suplementacyjne dla pacjentów z autyzmem.

Dr James Adams jest kierownikiem programu badawczego dotyczącego autyzmu na Arizona State University. Badania jego zespołu koncentrują się na kwestiach biomedycznych, w tym niedoborach żywieniowych, toksyczności metali ciężkich i przerostach bakterii/drożdży w jelitach. Jest autorem licznych publikacji na temat diety i niedoborów żywieniowych w autyzmie.

Rozmowa z prof. Richardem E. Frye

Czym jest choroba neuroimmunologiczna?
Jak wpływ na mózg ma układ immunologiczny?
Czy choroby rzadkie są na pewno rzadkie, tylko zbyt mało o nich mówimy?
M.in. na te pytania znajdziecie odpowiedź w rozmowie z prof. Richardem E. Frye.

Dr Richard Frye jest neurologiem dziecięcym specjalizującym się w zaburzeniach neurorozwojowych i neurometabolicznych. Uzyskał tytuł doktora nauk medycznych i doktora fizjologii i biofizyki na Uniwersytecie Georgetown.
Prowadził badania kliniczne nad dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD), w tym badania koncentrujące się na określeniu klinicznych, behawioralnych, poznawczych, genetycznych i metabolicznych cech dzieci z ASD i zaburzeniami mitochondrialnymi.

Zapisz się do newslettera
i bądź na bieżąco.

Centrum Świętego Łukasza

Zapoznaj się z naszą ofertą. Zadzwoń i umów się na konsultację.

Poniedziałek — Czwartek
8:00 – 16:00
Piątek: 8:00 – 15:00

Narwicka 11a
80-557 Gdańsk
Polska

Copyright 2023 Centrum Św. Łukasza Krzysztof Majdyło spółka komandytowa. All right reserved.